4.7.4 Aanpak schades langs Kanaal Almelo de Haandrik

Portefeuillehouder
Martijn Dadema

Acties 2025

  1. Wij voeren de schaderegeling uit zoals die door Provinciale Staten is vastgesteld op 13 december 2023 naar aanleiding van het rapport 'Wat rechtmatig is, is niet altijd ook rechtvaardig' van mevrouw Keijzer.

Inhoudelijke kleurscore

G

Inhoudelijke toelichting

De aandacht gaat onverminderd uit naar het uitvoeren van de schaderegeling en het herstellen van vertrouwen. Inmiddels is meer dan de helft van de schademeldingen afgesloten. Voor de afhandeling van de resterende schades werken we nauw samen met het bestuurlijk kopstuk, stichting Kant nog Wal en de gemeenten Hardenberg, Hellendoorn, Ommen en Twenterand.

Financiële kleurscore

G

Financiële toelichting

Wij schatten in dat de uitvoeringskosten van het schadedossier in 2025 € 2,7 miljoen bedragen. Dit is inclusief de uitvoeringskosten van het bestuurlijk kopstuk. In de begroting is € 3,1 miljoen beschikbaar. Dat betekent dat de werkelijke besteding in 2025 zoals we dat nu inschatten  € 0,4 miljoen lager zal zijn begroot.

Statenvoorstellen en -besluiten

  • Statenvoorstel aanpak schades langs Kanaal Almelo de Haandrik 1 juli 2020
  • PS besluit (geamendeerd voorstel) 1 juli 2020
  • Vaststelling regeling aanpak schades langs kanaal Almelo-De Haandrik 17 november 2021
  • Aangepaste regeling vergoeden schade Kanaal Almelo - De Haandrik 26 oktober 2021
  • Regeling aanpak schades kanaal Almelo-De Haandrik, 13 december 2023

Verantwoordelijk portefeuillehouder

Martijn Dadema

Begrotingswijziging

  • Geen

Baten begrotingswijziging

Lasten begrotingswijziging