Acties 2025

  1. Wij maken cofinancieringsafspraken met culturele instellingen in Overijssel die voor 2025-2028 meerjarige subsidie van het Rijk (BIS/Cultuurfondsen) ontvangen. Dit geldt ook voor een aantal instellingen in Gelderland die van belang zijn voor heel Oost-Nederland.
  2. Wij stellen met het ministerie van OCW en onze partners in Landsdeel-Oost (cultuurregio’s en provincie Gelderland) een cultuurconvenant 2025-2028 op waarin onze samenwerkingsafspraken worden vastgelegd.
  3. Wij maken prestatieafspraken met museum De Fundatie over het voeren van haar activiteiten, waaronder het beheer, onderhoud, exposeren en actualisatie van onze provinciale collectie.
  4. Wij maken prestatieafspraken met het Filmkenniscentrum en Poppunt Overijssel, provinciale netwerkorganisaties op gebied van film en pop.  Hiermee ondersteunen we talenten en startende ondernemers op het gebeid van pop. en filmtheaters ondersteunen we op het gebied van kennis en netwerkvorming.
  5. Wij bespreken met Stichting 4Oost (de vier schouwburgen in Overijssel) de voortgang van het Programmeringsfonds
  6. Wij ondersteunen de Cultuurprijs Overijssel 2025 en maken hierover afspraken met de gelijknamige stichting.

Inhoudelijke kleurscore

G

Inhoudelijke toelichting

Financiële kleurscore

G

Financiële toelichting

Budgettair neutrale herschikking tussen Basis en Vernieuwing

U  heeft in 2024 een besluit genomen over de uitvoering van de kadernota cultuur en erfgoed 2025-2028. Hierin heeft u de maximale omvang van de subsidie per onderdeel bepaald. Om subsidietechnische redenen verdient het de voorkeur om de budgetten van de kaderregeling bij elkaar onder te brengen onder één prestatie, namelijk 6.2.1 Een basis voor Cultureel Aanbod en Talentontwikkeling. In prestatie 6.2.2 Cultureel Aanbod Talentontwikkeling en Vernieuwing brengt u dan alle vernieuwende en innovatieve onderwerpen samen. Deze tweedeling leidt tot een budgettair neutrale overheveling van structureel budget van prestatie 6.2.2 naar prestatie 6.2.1.

Wij stellen u voor om een bedrag van € 0,3 miljoen structureel over te hevelen van prestatie 6.2.2 van de begroting 2025 naar prestatie 6.2.1 van de begroting 2025.

Statenvoorstellen en -besluiten

Statenvoorstel Cultuur- en erfgoedbeleid 2025-2028 PS24-000337

Verantwoordelijk portefeuillehouder

Tijs de Bree

Begrotingswijziging

  • PS Begrotingswijziging

Baten begrotingswijziging

Lasten begrotingswijziging

347